logoznak TAAT

Finanční rozvaha před výstavbou domu

Finanční rozvaha dům

Důležité je zvážení vašich finančních možností pro výstavbu rodinného domu a koupi stavební parcely ale i vedlejších nákladů, o kterých si také řekneme.

Prvním krokem je ujasnit si maximální výši, kterou chcete nebo můžete investovat. Z toho se odrazí možná výše investice na nákup stavební parcely a typ a velikost rodinného domu.

Pokud budete kombinovat celkovou výši investice například z uspořených finančních prostředků, stavebních spoření a hypotéky, pak je dobré vědět součet těchto finančních zdrojů.

Nedomnívejte se milně, že banka, u které máte mnoho let svůj účet, vám zákonitě poskytne nejvýhodnější podmínky a nejnižší úrokovou sazbu. Doporučujeme vám, abyste navštívili tři až čtyři banky a jednoduše porovnat jejich nabídky. Nechte si zpracovat předběžný návrh hypotéky a možnou maximální výši na základě vámi předložených podkladů, které si banka od vás vyžádá. 

Požádejte o vytištění návrhu a s tímto zajděte k jiné bance, kde tento návrh předložte s dotazem, zda jsou schopni nabídnout nejen třeba vyšší maximální částku hypotéky, ale hlavně výhodnější úrokovou sazbu a delší fixační období.

Opět si nechte vytisknout jejich návrh, který předložíte u konkurenční banky. Určitě budete překvapeni, jak vám banky budou nabízet výhodnější podmínky. Oběháváním a porovnáváním strávíte nějaký čas, ale věřte tomu, že tím ušetříte desítky, spíše statisíce tisíc korun při budoucím splácení hypotéky.

Jednou z možností, kdy nedosáhnete předpokládané výše investičního kapitálu, který byste potřebovali na výstavbu rodinného domu a koupi stavební parcely je možnost zastavit ve prospěch banky jinou nemovitost nebo přibrat spoluručitele.

Investice spojené s výstavbou

Rodinný dům

Při vaší finanční rozvaze neopomeňte započítat investici za oplocení pozemku, branku, vjezdová vrata, zpevněné plochy jako jsou chodníky, terasa, dále například pergola, garážové stání nebo garáž. I když můžete samozřejmě tyto věci odložit a realizovat je kdykoli po dostavbě domu.

Jednotlivé investice se mohou lišit co do výše a výběru například typu oplocení, volby materiálů na chodníky a terasu, pergolu se zastřešením či bez, garážové stání, garáž, která bude samostatná nebo bude součástí rodinného domu.

Související investiční položky

 Uvedené ceny jsou orientační.

Kontaktní formulář

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@parcelanastavbu.cz