logoznak TAAT

Co ovlivňuje ceny stavebních parcel

Cena pozemku

Ceny stavebních pozemků se mohou značně lišit. Řekneme si, co cenu ovlivňuje a na co neopomenout ještě před samotnou koupí pozemku.

Co ovlivňuje ceny pozemků?

Co byste měli zvážit:

Prověření pozemku ještě před koupí

Dům na parcele

Ještě dříve, než přistoupíte ke koupi pozemku je potřeba zjistit důležité informace, které by Vás v budoucnu mohly nemile překvapit.  

Prvním krokem by mělo být nahlédnutí přes internetové stránky katastrálního úřadu a zjistit tak základní informace.

Nyní si ukážeme, co vše můžeme zjistit přes internet.

Kupní smlouva na stavební parcelu

Doporučujeme vám vyhotovení kupní smlouvy předat právníkovy. Ušetřené peníze za stažení kupní smlouvy z internetu vám sice náklady na sepis smlouvy mohou ušetřit, ale také se nemusí vyplatit. Mohou totiž být opomenuta důležitá ustanovení ve smlouvě, která vás ochrání. Vyhnete se tak možným problémům, které mohou způsobit i finanční ztráty.

Automaticky ruku v ruce s kupní smlouvou by totiž měla být sepsána i smlouva o úschově, která zajistí bezpečný převod kupní částky za podmínek uvedených v této smlouvě. Což z pravidla bývá založením příslušné smlouvy na katastru nebo převedením parcely na Vás jako vlastníka. Až po přepisu na vás jsou peníze předeny prodávajícímu z úschovy u notáře nebo advokáta.

Pokud by nastal jakýkoli problém při převodu (exekuce, právní vada, zástava na stavební pozemek) jsou převedeny peníze zpět na váš účet.

Na podrobnostech kupní smlouvy i smlouvy o úschově se dohodnete již s právníkem nebo notářem. Pokud realizujete koupi stavebního pozemku přes realitní kancelář, rozhodně i tak kupní smlouvu i smlouvu o úschově konzultujte s advokátem – právníkem, kterého si určíte vy.

Kontaktní formulář

© 2022, TAAT Consulting s.r.o
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, je bez předchozího souhlasu TAAT Consulting s.r.o zakázáno.

Provozovna:
Chlumecká 1539
198 00 Praha 14 - Kyje
T: +420 704 903 903
E: info@parcelanastavbu.cz